19MN01: sat Izvoru Mureşului - Vf. Şipoş - Poiana Mediaşul de Sus
19MN03: sat Izvoru Mureşului - Vf. Arama Neagră - sat Izvoru Mureşului
19MN04: Vf. Arama Neagră - Peştera Şugău - Vf. Şipoş
19MN05: sat Heveder - Vf. Arama Neagră - oraş Bălan
19MN06: oraş Gheorgheni - Vf. Fagul Înalt - Pasul Covacipeter
19MN08: oraş Gheorgheni - Pasul Pângăraţi - Gura Pârâului Caproş
19MN09: Pasul Pângăraţi - Pasul Chiozrez - Pasul Creangă - Vf. Piciorul Gotca
19MN10: oraş Gheorgheni - Vf. Ciser - Vf. Şipoş
19MN12: oraş Gheorgheni - Vf. Prişca - sub Vf. Tătarul
19MN14: sat Lăzarea - sub Vf. Prişca - oraş Gheorgheni
19MN17: Rez-nyaka - Vf. Prişca
19MN19: Rez-nyaka - Şaua Licheneu - Cabana Vitting
19MN20: Rez-nyaka - Vf. Teascul - Pasul Chiozrez
19MN21: sat Jolotca - Pasul Ţengheler - Şaua Niergheş
19MN25: Valea Filip Andrei - sub vf. Chiozrezul Mare
19MN32: oraş Borsec - Capu Corbului - oraş Borsec
19MN39: sat Corbu - Capul Bâtcii - Groapa Pisicii
19MN44: Pasul Pângăraţi - Poarta Lapoşului - Curmătura Pinticului
19MN48: Valea Oii - Culmea lui Paleu - Lacu Roşu
19MN50: Lacu Roşu - Belvedere Piatra Ghilcoş
19MN51: Lacu Roşu - Culmea lui Paleu - sub Poiana Albă
19MN52: Lacu Roşu - Cheile Bicăjelului - Lacu Roşu
19MN53: Lacu Roşu - Belvedere Piatra Ghilcoş
21MN01: Creasta principală etapa 1: Pasul Liban - Staţiunea Harghita Mădăraş - Staţiunea Harghita-Băi
21MN02: Creasta principală etapa 2: Staţiunea Harghita-Băi - Pasul Vlăhiţa (Tolvaioş) - sat Sântimbru-Băi
21MN03: Creasta principală etapa 3: sat Sântimbru-Băi - Muntele Mitaci - Pasul Hatod
21MN07: Cariera Suseni - intersecţie traseul CA
21MN21: sat Jigodin-Băi - Coasta Mocirla Agrişului - sat Sântimbru-Băi
21MN23: sat Tuşnadu Nou - Tinovul Mohos - Cabana Lacul Sfânta Ana
21MN25: oraş Băile Tuşnad - sub Vf. Ciomatul Mic - Cabana Lacul Sfânta Ana
21MN29: sat Bixad - sub Vf. Ciomatul Mare - Băile Tuşnad
21MN31: intersecţie traseul BA - Urmele Cetăţii Vármező
21MN37: sat Băţanii Mici - Pârâul cu Brazi - Poiana Mitaci
21MN39: sat Biborţeni - sub Vf. Muntele Cucu - sat Jigodin-Băi
21MN40: sud de Cheile Vârghişului - Valea Fierarul - intersecţie traseul BA
21MN50: oraş Vlăhiţa - sub Pintenul Negru - Staţiunea Harghita Mădăraş
21MN52: sat Căpâlniţa - Vf. Muntele Ascuţit - Staţiunea Harghita Mădăraş
21MN56: intersecţie traseul BA (la nord de Vf. Harghita Mădăraş) - Vf. Harghita Mădăraş
21MN57: DJ 138 (lângă Hanul Liban) - sub Vf. Piatra Dungă - intersecţie traseul BA
27MN13: Pasul Oituz - Vf. Negru - Gâtul Apa Lină