21MN03: Creasta principală etapa 3: sat Sântimbru-Băi - Muntele Mitaci - Pasul Hatod
21MN28: sat Carpituş - Lacul Sfânta Ana - Cabana Lacul Sfânta Ana
21MN29: sat Bixad - sub Vf. Ciomatul Mare - Băile Tuşnad
21MN37: sat Băţanii Mici - Pârâul cu Brazi - Poiana Mitaci
21MN39: sat Biborţeni - sub Vf. Muntele Cucu - sat Jigodin-Băi
21MN40: sud de Cheile Vârghişului - Valea Fierarul - intersecţie traseul BA
26MN01: Pasul Dălghiu (DJ 103A) – Vârful Brusturos – pasul dintre Covasna şi Comandău (DC 14)
26MN04: Păpăuţi – Valea Păpăuţi – pasul dintre Păpăuţi şi Comandău (creasta principală)
26MN33: Şaua Bălescu – Fagul Alb – Pasul Holom (Deluşor)
27MN01: Slănic Moldova - sub Vf. Nemira Mare - Valea Uzului (Cascada Nasolea Mare)
27MN12: Breţcu - Pasul Oituz - Cascada Caraslău
27MN13: Pasul Oituz - Vf. Negru - Gâtul Apa Lină
27MN14: Lemnia de Sus - Vf. Mihalţ - Vf. Șandru Mare
27MN16: Estelnic - Vf. Răchitiș - Estelnic
27MN17: Halta CFR Belani - Obârșia Apa Lină - Vf. Șandru Mare
27MN19: Sânzieni - Capela Sf. Ştefan - Sânzieni
29MN01: Pasul Oituz - Vârful Înzăpezitu Mare (Neagu) - Vârful Astagul Mare (Stogul Mare) - Vârful Lăcăuţi - Pasul Holom (Deluşor)
29MN31: Zăbala (Castelul Mikes) - Vârful Lăcăuţi - Covasna