Din capatul drumului asfaltat urcand pana la intersectia cu poteca care urca pe Parangul mic , unde se face dreapta si se merge pe poteca bine marcata , urcand pe vf. Carja 2405 m apoi pe Parangul mare 2519 m si inapoi. Din capatul drumului asfaltat urcand pana la intersectia cu poteca care urca pe Parangul mic , unde se face dreapta si se merge pe poteca bine marcata , urcand pe vf. Carja 2405 m apoi pe Parangul mare 2519 m si inapoi.
Din capatul drumului asfaltat urcand pana la intersectia cu poteca care urca pe Parangul mic , unde se face dreapta si se merge pe poteca bine marcata , urcand pe vf. Carja 2405 m apoi pe Parangul mare 2219 m si inapoi.
Din capatul drumului asfaltat urcand pana la intersectia cu poteca care urca pe Parangul mic , unde se face dreapta si se merge pe poteca bine marcata , urcand pe vf. Carja 2405 m apoi pe Parangul mare 2519 m si inapoi.

Dificultate:
Distanță:
Durată:
Urcare:
Coborâre:
Vârf:
dinulaurentiu
08 Aug 2026 22:26E mai lung decât se estimează, să vă așteptați la peste 8h. Cu copii, pe ploaie și pauze de afine , am făcut 10.5h