Ideea e că planul de acasă nu se pupă întotdeauna cu cel din teren. Asta nu înseamnă că nu trebuie să ne bucurăm de momentele pe care le avem, însă trebuie să fim și pregătiți pentru situații imprevizibile. Chiar dacă nu am ajuns pe Vf. Păpușa, ne-am bucurat de natură și tot ceea ne ce poate oferi ea.
Din astfel de experiențe trebuie reținut ideea că, atunci când situația este potențial riscantă e important să te retragi în zone mai sigure.
Această colecţie de hărţi realizată de editura Schubert & Franzke SRL este o încercare îndrăzneaţă de a reuni sub o singură copertă trasee de bicicletă dintr-un areal mare din jurul Brașovului, spaţiu montan prin definiţie, cu veche tradiţie în practicarea drumeţiilor, alpinismului și sporturilor de iarnă.
În jurul Brașovului …
Nu există comentarii încă. Fii primul care comentează!